X
تبلیغات
زولا

سوخته شدن موها بر اثر رنگ و دکلره رنگ و دکلره سوزاندن ریشه موها

پنج‌شنبه 22 بهمن 1394 ساعت 12:01

سوخته شدن مو های دختران بر اثر رنگ و دکلره,تاثیرات مخرب رنگ در سوخته شدن موها,چگونه موهای سوخته توسط بر اثر رنگ را ترمیم کنیم,خانم های جوان بیشترین میزان موخوره و سوختگی مو بر اثر رنگ,توصیه هایی برای جلوگیری از سوخته شدن موها هنگام رنگ و دکلره,مشکل سوخته شدن موها در اثر رنگ و دکلره,این مو دیگر مو نمی شود,موخوره و سوختگی موها در اثر رنگ و دکلره زیاد,دست از سر این موهای زبان‌بسته ‌بردارید,ترمیم بافت موی سوخته,نکاتی برای جلوگیری از مو خوره و سوختگی هنگام رنگ و دکلره مخصوص خانم ها,موهای خانوم ها سوخته شدن هنگام رنگ,سوخته شدن موی دختران به علت رنگ,سوختگی موهای شما بر اثر رنگ ها و دکلره,سوخته شدن موها در اثر دکلره کردن دختران,دخترانی که موهایشان را رنگ و دکلره می کنند موهایشان سوخته می شود,سلامت مو دختران,رشد مجدد موهای سوخته بر اثر رنگ,رنگ و دکلره سوزاندن ریشه موها,نسخه موهای شما دست ماست

سوخته شدن موها بر اثر رنگ و دکلره رنگ و دکلره سوزاندن ریشه موها

  نسخه موهای شما دست ماست از تمام این حرف‌ها که بگذریم باید به قسمت راه‌حل برسیم. در مرحله اول باید بدانیم که در شروع مسیر، تغذیه، حرف اول را می‌زند. پیرو همان جمله معروف شما همان هستید که می‌خورید، باید اضافه کنیم که تغذیه ما از منابعی که سرشار از ویتامین‌ها و پروتئین‌های مفید برای تقویت موهاست، نقشی به مراتب پررنگ‌تر از دیگر روش‌ها دارد؛ پس در برنامه‌ای که برای سالم‌سازی موهای آسیب‌دیده خود تدارک دیده‌ایم نباید خوردن این خوراکی‌ها را فراموش کنیم. – ویتامین A: این ویتامین در رده‌بندی تاثیر خوراکی‌ها در سلامت و زیبایی مو رتبه اول را دارد؛ پس با مصرف به اندازه اسفناج، هویج، فلفل دلمه‌ای، کدو حلوایی و گردو این منبع موثر را فراموش نکنید. – غذاهای دریایی: خوردن ماهی و میگو برای موهای آسیب‌دیده معجزه می‌کند. اینها منابع سرشار از امگا3، آهن و ویتامین12 B هستند که در تقویت و رشد مجدد موهای از دست رفته بسیار موثرند. خواص ماهی سالمون در ترمیم موهای آسیب‌دیده از دیگر ماهی‌ها بیشتر است. – آش و حلیم: خوردن غذاهایی که با حبوبات و سبزی‌های مفید تهیه شده است نقش بی‌نظیری در سلامت موهای شما ایفا می‌کند.حلیم به خاطر گندم فراوان و آش‌های مختلف به دلیل آمیخته شدن با تمام خواص در مدت کوتاهی تاثیرات عجیبی باقی می‌گذارد. – سالاد: تا می‌توانید از این خوردنی خوشمزه با انواع چاشنی‌ها استفاده کنید. سالاد درست شده از برگ‌های سبز کاهو، اسفناج یا هر سبزی با برگ‌های سبز به علاوه ذرت و نخود سبز موهای شما را از نو می‌سازد. ویتامین‌های A و C این سبزی‌ها در کنار آهن فراوانی که دارند معجزه خواهد کرد. – پروتئین: اگر گیاهخوار نباشید نباید منابع سرشار از پروتئین مانند گوشت قرمز و تخم‌مرغ را فراموش کنید. این غذا هر آنچه را که برای تقویت موهای آسیب دیده خود لازم دارید مثل ویتامین وپروتئین در خود دارد. – چای سبز: بیشتر ما به خوردن چای سبز عادت نداریم؛ در حالی که خواص آن در سالم نگه داشتن پوست و لایه‌های مهم تشکیل‌دهنده موهای سر بسیار کمک می‌کند. از طرفی درخشندگی و سلامت تارهای موی شما هم تضمین خواهد شد.

سوخته شدن موها بر اثر رنگ و دکلره

مشکل سوخته شدن موها در اثر رنگ و دکلره

سوخته شدن مو های دختران بر اثر رنگ و دکلره,تاثیرات مخرب رنگ در سوخته شدن موها,چگونه موهای سوخته توسط بر اثر رنگ را ترمیم کنیم,خانم های جوان بیشترین میزان موخوره و سوختگی مو بر اثر رنگ,توصیه هایی برای جلوگیری از سوخته شدن موها هنگام رنگ و دکلره,مشکل سوخته شدن موها در اثر رنگ و دکلره,این مو دیگر مو نمی شود,موخوره و سوختگی موها در اثر رنگ و دکلره زیاد,دست از سر این موهای زبان‌بسته ‌بردارید,ترمیم بافت موی سوخته,نکاتی برای جلوگیری از مو خوره و سوختگی هنگام رنگ و دکلره مخصوص خانم ها,
سوخته شدن موها در اثر رنگ و دکلره

موهای شما هر چقدر هم که بلند و پرپشت باشد اما اگر ظاهری سالم و زیبا نداشته باشد بی‌فایده است. هیچ کس موهای درهم تنیده و کدر را زیبا نمی‌بیند. البته این موها به خودی خود به این روز درنیامده‌اند؛ تار به تار آن در سال‌های کودکی و نوجوانی درخشان، سالم و یکدست بودند و مشکل دقیقا از جایی شروع شد که رنگ‌های شیمیایی، دکلره کردن و استفاده از حالت‌دهنده‌های حرارتی را شناختیم و سوختن و کدر شدن و ریزش شروع شد.
اما این مشکل راه‌حل‌های خودش را دارد. فقط کافی است کمی اراده داشته باشیم و برای مدتی به جای اصرار و استفاده از مواد و وسایل آسیب‌رسان به فکر تقویت و باز گرداندن موها به روزهای اوج خود باشیم. در این مطلب با راهنمایی‌های دکتر ملک‌زاده، متخصص پوست و مو با راهکارهایی برای ترمیم موهای آسیب دیده آشنا می‌شویم.

 
این مو دیگر مو نمی‌شود !
موهای ما از سه لایه تشکیل شده است. داخلی‌ترین لایه آن که منبع فیبررسانی و کمک به رشد و تقویت مو است مدولا نام دارد. لایه میانی کورتکس است که وظیفه محافظت از لایه داخلی را بر عهده دارد و در نهایت لایه سطحی و مهم‌ترین بخش برای آسیب ندیدن موها کوتیکول نامیده می‌شود. مهم‌ترین بخشی که در اثر تغییرات رنگ و دکلره و فر کردن آسیب می‌بیند قسمت کوتیکول است که در نهایت باعث از بین رفتن درخشندگی و سلامت موها می‌شود.
از طرفی گاهی این آسیب‌ها با نشانه‌هایی مثل موخوره، خارش سر، سوختگی پایین موها و وز شدن نمایان می‌شود که گاهی حالت دادن و شانه کردن‌های عادی مو را هم دچار مشکل می‌کند. در فرآیند تغییر رنگ موها کوتیکول برای اینکه رنگ را به لایه‌های داخلی برساند خود را بالا کشیده و مواد شیمیایی داخل رنگ به سرعت خود را در لایه‌های زیرین مو پخش می‌کند و با نفوذ در آن شروع به روشن یا تیره شدن می‌کند.
اما در همین حین ممکن است رنگ و مواد مورد استفاده ما آن قدر ترکیبات آسیب رسان در خود داشته باشد که در همان ابتدای کار کوتیکول را بسازد تا همین لایه نتواند وظیفه محافظتی خود را به درستی انجام دهد و در نهایت موها بعد از یک بار شستن سوخته، وز و کدر به نظر برسند. فر کردن و حالت دادن به موها با وسایلی مانند اتو و بابیلیس هم در بلندمدت به کوتیکول موها آسیب می‌رساند و این باعث می‌شود در انجام وظیفه خود دچار مشکل ‌شود.

 
نسخه موهای شما دست ماست
از تمام این حرف‌ها که بگذریم باید به قسمت راه‌حل برسیم. در مرحله اول باید بدانیم که در شروع مسیر، تغذیه، حرف اول را می‌زند. پیرو همان جمله معروف شما همان هستید که می‌خورید، باید اضافه کنیم که تغذیه ما از منابعی که سرشار از ویتامین‌ها و پروتئین‌های مفید برای تقویت موهاست، نقشی به مراتب پررنگ‌تر از دیگر روش‌ها دارد؛ پس در برنامه‌ای که برای سالم‌سازی موهای آسیب‌دیده خود تدارک دیده‌ایم نباید خوردن این خوراکی‌ها را فراموش کنیم.
– ویتامین A: این ویتامین در رده‌بندی تاثیر خوراکی‌ها در سلامت و زیبایی مو رتبه اول را دارد؛ پس با مصرف به اندازه اسفناج، هویج، فلفل دلمه‌ای، کدو حلوایی و گردو این منبع موثر را فراموش نکنید.
– غذاهای دریایی: خوردن ماهی و میگو برای موهای آسیب‌دیده معجزه می‌کند. اینها منابع سرشار از امگا3، آهن و ویتامین12 B هستند که در تقویت و رشد مجدد موهای از دست رفته بسیار موثرند. خواص ماهی سالمون در ترمیم موهای آسیب‌دیده از دیگر ماهی‌ها بیشتر است.
– آش و حلیم: خوردن غذاهایی که با حبوبات و سبزی‌های مفید تهیه شده است نقش بی‌نظیری در سلامت موهای شما ایفا می‌کند.حلیم به خاطر گندم فراوان و آش‌های مختلف به دلیل آمیخته شدن با تمام خواص در مدت کوتاهی تاثیرات عجیبی باقی می‌گذارد.
– سالاد: تا می‌توانید از این خوردنی خوشمزه با انواع چاشنی‌ها استفاده کنید. سالاد درست شده از برگ‌های سبز کاهو، اسفناج یا هر سبزی با برگ‌های سبز به علاوه ذرت و نخود سبز موهای شما را از نو می‌سازد. ویتامین‌های A و C این سبزی‌ها در کنار آهن فراوانی که دارند معجزه خواهد کرد.
– پروتئین: اگر گیاهخوار نباشید نباید منابع سرشار از پروتئین مانند گوشت قرمز و تخم‌مرغ را فراموش کنید. این غذا هر آنچه را که برای تقویت موهای آسیب دیده خود لازم دارید مثل ویتامین وپروتئین در خود دارد.
– چای سبز: بیشتر ما به خوردن چای سبز عادت نداریم؛ در حالی که خواص آن در سالم نگه داشتن پوست و لایه‌های مهم تشکیل‌دهنده موهای سر بسیار کمک می‌کند. از طرفی درخشندگی و سلامت تارهای موی شما هم تضمین خواهد شد.

سوخته شدن مو های دختران بر اثر رنگ و دکلره,تاثیرات مخرب رنگ در سوخته شدن موها,چگونه موهای سوخته توسط بر اثر رنگ را ترمیم کنیم,خانم های جوان بیشترین میزان موخوره و سوختگی مو بر اثر رنگ,توصیه هایی برای جلوگیری از سوخته شدن موها هنگام رنگ و دکلره,مشکل سوخته شدن موها در اثر رنگ و دکلره,این مو دیگر مو نمی شود,موخوره و سوختگی موها در اثر رنگ و دکلره زیاد,دست از سر این موهای زبان‌بسته ‌بردارید,ترمیم بافت موی سوخته,نکاتی برای جلوگیری از مو خوره و سوختگی هنگام رنگ و دکلره مخصوص خانم ها,
سوخته شدن موها در اثر رنگ و دکلره

آسیب‌های مو با نشانه‌هایی مثل موخوره، خارش سر، سوختگی پایین موها و وز شدن نمایان می‌شود

 

 

این ماسک‌ها را از دست ندهید
حالا بعد از تغذیه، برای برگرداندن سلامت موها نوبت به خوراک آنهاست. در این بخش با خوردنی‌های ساده در منزل ماسک‌هایی معجزه‌گر از طبیعت تهیه کنید و برای درمان موهای آسیب‌دیده به کار ببرید.

 
– عسل و سرکه سیب: برای تهیه این ماسک یک چهارم فنجان عسل را با 10 قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کنید. قبل از رفتن به حمام ماسک را مانند شامپو روی موها ماساژ دهید و بعد از گذشت 20 دقیقه موها را با آب گرم بشویید.
– عسل و روغن‌زیتون: یک دوم فنجان عسل را با یک چهارم فنجان روغن تازه و خالص زیتون مخلوط کنید. بهتر است ماسک به دست آمده را کمی با حرارت کتری یا روی حرارت غیرمستقیم گرم کنید تا ترکیبات حسابی آمیخته شوند. ماسک را به موها بزنید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم و شامپو خوب بشویید.
– معجون موز و ماست: موز سرشار از روغن‌ها و موادی است که برای سلامت موها مفید به نظر می‌رسد. پس برای این ماسک یک موز را بعد از حلقه حلقه کردن با پشت قاشق خوب له کنید سپس یک چهارم لیوان ماست و یک قاشق روغن زیتون و عسل به آن اضافه کنید و بعد از مخلوط شدن به مدت 30 دقیقه روی موهای‌تان بگذارید. این ماسک را با شامپو و آب ولرم از روی موهای خود پاک کنید و استفاده از آن را هفته‌ای یک بار در برنامه خود قرار دهید.
– شیر و نارگیل: روغن نارگیل به تنهایی یا با مخلوط شدن در هر ترکیبی برای ترمیم موهای آسیب دیده با رنگ و دیگر اتفاق‌ها بسیار توصیه شده است. در تهیه این ماسک هم نصف فنجان شیر را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و بعد از چند ثانیه گرم کردن آن روی بخار کتری، روی موها ریخته و بعد از 20 دقیقه خوب آبکشی کنید.
– زیتون و تخم‌مرغ: دو ماده حیرت‌انگیز در ترمیم و تقویت بافت موها که در صورت استفاده مرتب از آن نتایج ماندگار و موثری از آن خواهید دید. 2 عدد تخم‌مرغ را با 4 قاشق روغن زیتون ترکیب کنید و روی موها خوب ماساژ دهید. بعد از 30 دقیقه موها را با شامپو و آب گرم خوب آبکشی کنید.

 
دست از سر این موهای زبان‌بسته ‌بردارید
از قدیم می‌گویند مشکلی نیست که آسان نشود اما در مسیر رسیدن به هر هدفی که داریم باید به اندازه کافی آگاهی و تجربه داشته باشیم. تمام بلاهایی که بر سر موهای سالم هر کدام از ما می‌آید دلیلی جز استفاده از همین روش‌های غیرطبیعی و شیمیایی برای رنگ و حالت دادن به آنها نیست.
دکلره‌ای که قرار است موها را از طبیعی‌ترین حالت و رنگ خود خارج کند، رنگی که با تمام ترکیبات شیمیایی و آمونیاک خود گاهی تا یک ساعت روی سر ما جا خوش می‌کند، فرآیند فر کردن دائمی موهای صاف که با استفاده از مواد قوی انجام می‌شود و از همه رایج‌تر استفاده از وسایل حرارتی مانند اتوهای مو که برای حالت دادن هر روزه موهای ما روشن و خاموش می‌شوند، تمامی اینها به موهای ما صدمه و آسیب وارد می‌کنند.
اگر نگاهی مختصر به تمام کارهایی که در این چند وقت با موهای خود کرده‌ایم، بیندازیم متوجه می‌شویم که روش‌های مراقبتی و تقویتی ما یک دهم بلاهایی که سر موهای‌مان آورده‌ایم، نیست. موی طبیعی برای اینکه بتواند با تغییرات آنی و مداوم کنار بیاید باید از هر لحاظ تغذیه و تقویت شده باشد.

همچنین می توانید ببنید:

مطالب بیشتر از سایت ما

دختر 17 ساله زیباترین و خوش اندام ترین سوپر مدل جهان عکس های جذاب مانکن مدل معروف جهان

جدیدترین مدل طراحی ناخن طاووسی دخترانه طرح های اروپایی جدید ناخن طاووسی 2016

مدل آرایش جذاب برای دختران زیبا مدل های آرایشی 2016

جدیدترین مدل مو کوتاه زنانه و دخترانه 95 و 2016 هایلایت رنگ مو 2017

عکس ستاره های هالیوودی در جشن بزرگ هالووین 2015 تصاویر ستارگان هالیوود در جشن هالووین

قهر کردن جاستین بیبر در وسط کنسرتش جاستین بیبر در حال اجرای کنسرت شهر اسلو 2015

نیم بوت دخترانه جذاب و شیک مدل 2015 و2016 نیم بوت اروپایی 2015 زنانه

مدل آرایش چشم زیبای دخترانه برای فصل پاییز آرایش پاییزه چشم ها 2015

چرا لب های دختران خشک و پوست پوست می شود پوست ریزی لب در دختران جوان

قصر های میلیاردر های تهرانی پارکینگ های زیبای میلیاردر های تهرانی